DALI EPICON 2 - černá
  • Doprava zdarma

DALI EPICON 2 - černá

Výrobce: DALI

Sníte-li o fantastickém zvuku, nezbývá nic jiného než si zažít EPICON 2. Tato reprosoustava dokonale demonstruje co tato série umí předvést. Reprodukuje překvapivě velký a přesný trojrozměrný zvukový obraz, který uspokojí i ty nejpřísnější nároky opravdových audiofilů. Transparentnost a rozlišení vám zprostředkuje na nevídané úrovni!

Barevné varianty
Na objednávku
Do 3 týdnů
149 990 Kč
6 405,56 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Sníte-li o fantastickém zvuku, nezbývá nic jiného než si zažít EPICON 2. Tato reprosoustava dokonale demonstruje co tato série umí předvést. Reprodukuje překvapivě velký a přesný trojrozměrný zvukový obraz, který uspokojí i ty nejpřísnější nároky opravdových audiofilů. Transparentnost a rozlišení vám zprostředkuje na nevídané úrovni!

EPICON 2 demonstruje velmi lineární a koherentní přednes. Basový reproduktor sahá hluboko do nejnižších frekvencí. Nenechte se zmást velikostí, celkově vzato, ve většině sestav bude znít jako mnohem větší reprosoustava než ve skutečnosti je. Velmi dobře se integruje do malých až středně velkých místností.

Dvoupásmová reprosoustava je konstruována s 6 ½ "basovým reproduktorem s dřevovláknitou membránou a 29 mm měkou textilní kalotou. Díky tomu, že technologické inovace, určené pro větší EPICON 6 a EPICON 8 byly integrovány do EPICON 2 se podařilo navrhnout reprosoustavu, která nijak nezaostává za očekáváním. Jedná se o kompaktní reprosoustavu pro puristy hledající high-performance.

V rámci svého pracovního rozsahu bude EPICON 2 plně odpovídat kvalitě svých větších sourozenců EPICON 6 a EPICON 8.

  • Reproduktory jsou vyráběny v továrně DALI
  • Ručně sestavené skříně s oddělenými sekcemi
  • Unikátní technologie reproduktorů SMC-based magnet motor system
  • Membrány reproduktorů s příměsí dřeva pro nízké ztráty v reprodukci s impregnační úpravou
  • Bi-wiring a bi-amping terminály
  • K dispozici v tomto provedení: černý vysoký lesk, bílý vysoký lesk, ořech ve vysokém lesku, ruby macassar ve vysokém lesku
  • Ultralehká textilní kalota


Montáž reproduktorů i finální testování se provádí přímo na montážních linkách v dánské továrně.
Všechny prvky reproduktorů DALI jsou navrženy a vyráběny v manufaktuře DALI.
Pro výrobu série OPTICON využívá DALI velké a efektivní dřevoobráběcí zařízení v Dánsku.Dali Technologie


SMC
Soft Magnetic Compound (SMC) jsou magnetické granule se speciálním povlakem, které lze tvarovat do libovolného tvaru. SMC má mnoho výhod a jejich použití v systému magnetů reproduktorů má za následek výrazné snížení zkreslení a mechanických ztrát. Jedinečná schopnost SMC poskytnout vysokou magnetickou vodivost a velmi nízkou elektrickou vodivost nabízí všechny dobré vlastnosti reproduktorového magnetu bez obvyklých stinných stránek. Výsledkem je podstatné snížení zbarvení reprodukovaného zvuku. U basových reproduktorů DALI OPTICON 2 je v systému magnetu motoru pólový nástavec zcela vyroben ze SMC. Tento důležitý prvek feritového systému motoru je rozhodující pro audio výkon série OPTICON.TWEETER
Charakteristikou textilní kaloty je nízká rezonanční frekvence, zpracování vysokého výkonu a výjimečně vysoká hladina akustického tlaku. Použití magnetické kapaliny pro chlazení znamená vynikající kontrolu pohybu cívky.WOOFER
Basový reproduktor pro OPTICON 2 je navržen s výrazným zaměřením na DALI zásady nízkého zkreslení, nízkých ztrát a neutrálního zbarvení reprodukovaného zvuku. Ideální reproduktor hraje právě to, co zesilovač distribuuje, nic víc, nic míň. Ke splnění těchto ideálů je každý díl v basovém reproduktoru OPTICON pečlivě vybrán pro svou schopnost nízkých ztrát. Membrána je vyrobena ze směsi celulózy, papíru a dřevěných vláken, která zaručují velmi nízkou povrchovou rezonanci a dávají membránám jejich výraznou barvu. Membrána je uchycena v gumovém závěsu, který byl zvolen pro jeho měkké a velmi pružné vlastnosti. To dává membráně volný pohyb s velmi nízkým tlumivým účinkem a ponechává kontrolu nad pohybem membrány. Pryžový závěs je upevněn k hliníkovému koši, který vzhledem k vlastnostem hliníku negeneruje téměř žádné rušení magnetického pole obklopujícího motor s permanentním magnetem. Motor magnetu se skládá z velkého feritovho magnetu, který obklopuje pólový nástavec vyrobený výhradně z Unikátního materiálu SMC. Pólový nástavec a feritové magnety jsou upevněny mezi dvěma měkkými železnými deskami. To vytváří téměř optimální prostředí pro dvě vrstvy kmitací cívky pracující uvnitř. Kmitací cívka je proto schopna transformovat signály ze zesilovače nezkresleně, neutrálně a s velmi dobře načasovanou reprodukcí původního signálu.


 

SKŘÍŇ
Pro výrobu série OPTICON využívá DALI velké a efektivní dřevoobráběcí zařízení v Dánsku. Montáž reproduktorů i finální testování se provádí přímo na montážních linkách v dánské továrně. Čelní stěna skříně OPTICON 5 je vyztužena pro uložení reproduktorů, které se montují přímo do 25 mm silné MDF. Aby bylo zajištěno co nejlepší upevnění basových reproduktorů a tím i integrace do kabinetu, jsou uvnitř skříně umístěny podélné výztuhy pro uchycení reproduktorů. Modul výškových reproduktorů je bezpečně připevněn na svém místě šesti šrouby pro eliminaci vibrací a rezonancí. Gumové těsnění je umístěno mezi basovým reproduktorem a vyfrézovanou drážkou skříně, tak aby byla zajištěna 100% vzduchotěsnost. Čelní stěna je lakována černou nebo bílou barvou s vysoce lesklým povrchem pro exkluzivní vzhled.

Technické parametry

Frekvenční rozsah 47Hz - 30kHz
Citlivost 87 dB
Nominální impedance 4 Ω
SPL 108 dB
Rezonanční kmitočet bassreflexu 43 Hz
Dělící frekvence vyhybky 3100 Hz
Vysokotónový měnič 29 mm lehká textilní kalota
Basový reproduktor 165 mm
Doporučený výkon zesilovače 30 - 200 W
Terminály Bi-wire / Bi-Amp
Rozměry (Š x V x H) 214 x 386 x 366 mm
Hmotnost: 10,3 kg / ks
Barevné provedení černý vysoký lesk, ořech ve vysokém lesku, ruby macassar ve vysokém lesku

Máte dotazy? Napište nám ...