Cambridge Audio Edge NQ - Šedá Lunar
  • Doprava zdarma

Cambridge Audio Edge NQ - Šedá Lunar

Výrobce: Cambridge Audio

High-endový síťový přehrávač s technologií sonické rovnováhy PCB, schopností podpory formátů ve vysokém rozlišení DSD256, vestavěným Chromecastem, obsáhlou konektivitou se streamovacími službami, Edge remote aplikací pro iOS či Android a oceňovaným streamovacím modulem.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
119 990 Kč
5 124,36 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Všestranný síťový přehrávač

Edge NQ není jen kvalitní síťový přehrávač, ale je i zároveň předzesilovačem. Díky němu můžete jednoduše přehrávat hudbu téměř kdekoliv ve vaší domácí síti. Rovněž podporuje Google Chromecast, Spotify Connect, Apple AirPlay, Bluetooth aptX HD, široký výběr internetových rádií a UPnP přehrávání. Jak už z názvu vyplívá, jméno Edge dostala tato kvalitní série po profesoru Gordonu Edge, který měl největší zásluhy pro vývoj společnosti a zároveň dal vzniknout samotné firmě. Jeho hlavní výhoda spočívá v signálové cestě, kterou chtěla firma Cambridge Audio co nejvíce zkrátit. Díky tomu tak snížili riziko zabarvení a zkreslení samotného zvuku. Ze signálové cesty byly odstraněny kondenzátory a v zapojení byla nově použita topologie s přímým, stejnosměrným navázáním jednotlivých stupňů.
Dokonalé vyvážení kanálů

Aby se zaručilo perfektnímu vyvážení obou kanálů a to bez ohledu na hlasitost, je tento předzesilovač Edge NQ také vybaven diskrétně řešeným obvodem regulace hlasitosti. Společnost Cambridge Audio si rovněž uvědomuje potřebu zajištění vysoké kvality reprodukce hudby, bez ohledu na používaný zdroj signálu. Díky tomu dokáže Edge NQ prostřednictvím vstupu USB Audio 2.0 jakýkoliv obsah v rozlišení až 32 bit / 384 kHz a DSD256 nebo přes vstup S/PDIF signál do rozlišení 24 bit / 192 kHz. Samotná vlastnost formátu DSD256 vychází jako součást vývoje streamovací platformy StreamMagic. Komponent nabízí kompatibilitus technologií Chromecast pro streamovací služby typu Tidal, Deezer, Soundcloud, AirPlay, atp.

 

Konstrukce

Firma Cambridge Audio si zároveň dala velmi záležet se samotným designem šasí. Každý ocení hliníkový plášt, barevný displej pro rychlý přehled nastavení a obalu alba, ale i zdvojený ovladač pro volbu vstupů a regulaci hlasitosti. Tento ovladač je zkonstruovaný z více než 30 dílů a je velmi robustní. V rámci balení je samozřejmostí i dálkový ovladač, který obsahuje všechna potřebá funkční tlačítka pro přehrávání, výběru zdroje a regulaci hlasitosti.

 

Aplikace Edge Remote

Pro sérii Cambridge Audio Edge NQ byla vytvořená speciální aplikace, kterou můžete jednoduše ovládat váš komponent a spravovat veškeré hudební knihovny. Aplikace je dostupná pro Android nebo iOS.

 

Technické parametry

Frekvenční rozsah: 20Hz - 20kHz +/- 0,1dB
Přeslech: < -100dB
Podporované formáty: WAV, FLAC, ALAC, AIFF, WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+, OGG Vorbis, DSF, DFF, DSD
Streamovací protokoly: RTSP, MMS, HTTP, HLS, DASH
Playlistové formáty ASX, M3U, PLS
Vstupy: USB typ B
USB typ A
Linkový RCA
Symetrický XLR
S/PDIF koaxiální
TOSLINK Optical
Ethernet
Výstupy: Symetrický XLR
Pre-out XLR
Linkový RCA
Pre-out RCA
6,5 mm Jack
HDMI (ARC)
RS-232C
Síťové připojení: Wi-Fi, Ethernet
Odstup signál/šum: > 103dB
Celkové harmonické zkreslení: <0,0008%, 20Hz - 20kHz, 24 bit, 1Vrms
USB Audio / USB Drive 2.0 (32 bit / 384 kHz / DSD256)
2.0 (FAT32 / NTFS / HFS / HFS+)
Bluetooth: 4.1 (A2DP / AVRCP kompatibilní SBC, AAC, aptX a aptX HD)
Aplikace: Edge Remote pro iOS a Android
Kompatibilita: Apple AirPlay, Spotify, Internetová rádia, UPnP, Chromecast, aptX HD, TIDAL
Wi-Fi: IEEE 802.11 (2,4GHz), Encryption WEP, WPA, WPA2
Hmotnost: 10,2 kg
Rozměry (Š x V x H): 460 x 120 x 405 mm
Spotřeba: max 100W
Standby spotřeba: < 0,5W
Provedení: Šedá Lunar

Máte dotazy? Napište nám ...