AUDIOVECTOR R 1 Arreté - italský ořech
 • Doprava zdarma

AUDIOVECTOR R 1 Arreté - italský ořech

Výrobce: AUDIOVECTOR

Nejvyšší, maximálně vyladěný model dvoupásmové regálové reprosoustavy. Precizně provedená ozvučnice s neparalelními stěnami, nový vyladěný středobasový reproduktor, výškový reproduktor s principem Air Motion Transformer v inovované podobě R AMT Arreté, vnitřní tlumení Nanopore, vyladění vodičů technologií NCS Freeze a patentovaný systém uzemění FREEDOM GROUNDING®, dělají z reprosoustavy R 3 Arreté perfektně hrající reprosoustavy připravené excelovat v každém okamžiku.
Reprosoustavy jsou vyráběny v Dánsku na základě objednávky.
Příplatkové provedení:
Sedmivrstvý lak dýhovaného povrchu v klavírním lesku,
nebo jiný barevný lak ze vzorníku RAL
příplatek 14 990,- Kč za pár reprosoustav.

Barevné varianty
Na objednávku
Do měsíce
154 990 Kč
6 619,09 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

VZÁJEMNÉ MECHANICKÉ VLIVY
Reprosoustava R 1 Arreté má stejnou zaoblenou ozvučnici s neparalelními stěnami jako celá modelová řada R. Boční stěny, které mají největší plochu, jsou vyrobeny ze silných ohýbaných desek a tak lépe odolávají vibracím než stěny rovné. Při návrhu bylo věnována velká pozornost mechanické konstrukci a vzájemnému ovlivňování reproduktorů a proti základnímu modelu obsahuje i řadu dalších vylepšení. Sendvičová konstrukce přední stěny má zesílenou deskou ze speciálního laminátu zvyšující její tuhost. Spolu s připevněním reproduktorů třemi šrouby s přesně definovaným utahovacím momentem minimalizuje vzájemnou interakci mezi ozvučnicí a reproduktory. Zadní stěna je rovněž zesílená masivním nástavcem z laminátového sendviče pro dokonalejší potlačení nežádoucích vibrací a vnějších difrakčních odrazů.

Nejvyšší model v řadě R1 přináší proti nižším modelům řadu vylepšení, které zvyšují přesnost a transparentnost zvuku.
Kromě speciálně vyladěných reproduktorů využívá patentovanou technologii FREEDOM GROUNDING®, vnitřní tlumící materiál Nanopore a technologii NCS Freeze - hlubokého zmražení vodičů a některých součástek zlepšení vodivosti slabých střídavých proudů.

Reprosoustava Audiovector R1 Arreté je nejen výkonná, ale má i velmi dobře sladěné reproduktory

 • Precizně provedená skříň - ozvučnice se zaoblenými neparalelními stěnami
 • Deskou a nástavcem ze speciálního laminátu zesílená ozvučnice
 • FREEDOM GROUNDING®, CONCEPT pro nejčistjší zvuk
 • Středobasový reproduktor s litým košem a titanovou technologií kmitačky,
 • Nová kuželová membrána z karbonového sendviče a fázovací nástavec zlepšující
  směrovou charakteristiku ve středním pásmu
 • Vyladěný výškový reproduktor R AMT ARRETÉ
 • Do zadu otevřený výškový systém - SEC
 • Výhybka s technologií DFF
 • Upevnění reproduktorů ve třech bodech s přesně definovaným utahovacím momentem
 • NCS FREEZE technologie.
 • Tlumící materiál Nanopore 


REPRODUKTOR AIR MOTION TRANSFORMER
Výšková sekce reprosoustava R 1 Arreté je osazena vyladěným reproduktorem s principem Air Motion Transformer v inovované podobě R AMT Arreté, který byl navržen pro modely Arreté. Reproduktor se schopností přenášet široké frekvenční pámo od 2900 Hz do více než 50.000 Hz umožnil použít pro výškovou sekci jeden reproduktor přenášející široké výškové pásmo místo často používaného tandemu výškového a supervýškového reproduktoru se všemi fázovými problémy. Výškový reproduktor R AMT Arreté navržený pro modely Audiovector Arreté tak zajistí, že všechno v rozsahu lidského sluchu je reprodukováno naprosto perfektně. Pro dosažení plynulého přechodu ze středních frekvencí a využití jeho rychlé odezvy na signál bylo nutné upravit frekvenční výhybku a vyvinout i nový středobasový reproduktor.TECHNOLOGIE SEC
Magnetický obvod výškového reproduktoru je ze zadní strany zcela otevřen a ústí do samostatné komory s otevřeným průduchem na zadní straně reprosoustavy. Výškový reproduktor Audiovector Avantgarde s Air Motion Transformer a SEC provedení se 30% vyzařováním dozadu vytvoří transparentní zvuk připomínajícím elektrostatické reproduktory, ale s mnohem dynamičtější reprodukcí.STŘEDNÍ PÁSMO NOVĚ
K výškovému reproduktoru bylo potřeba zkonstruovat i odpovídající středobasový reproduktor s větším rozsahem středního pásma. Proto byl navržen nový středotónový systém s rozsahem až do 10.000 Hz. Reproduktor má magnetický obvod s dvojitým magnetem pro zvýšení citlivosti, litý koš s trojbodovým uchycením a kmitačku s titanovou technologií, jakou používají reproduktory u nejvyšších modelů. Od reproduktorů používaných v předchozích modelech se liší hlavně novou High-tech membránu sendvičové konstrukce. Sendvič kuželové membrány tvoří křížově tkaná uhlíková vlákna dotovaná pryskyřicí podobnou přírodní pryskyřici ze stromu. Nová membrána má hlavní podíl na zlepšení dynamiky a přináší větší množství zvukových detailů. Proti nižším modelům R1 je použit reproduktoru s fázovým nástavcem ve tvaru projektilu, který nejen zlepšuje směrovou charakteristiku ve středním pásmu, ale i snižuje tepelné zatížení kmitačky.

S výškovým bezkompresním systémem Audiovector Avantgarde s Air Motion Transformer, využívající SEC provedení je činí nejlepší v reprodukci jakéhokoliv žánru hudby.VYSOCE KVALITNÍ TERMINÁLY a TECHNOLOGIE FREEDOM GROUNDING®.
Výhybka je konstruována přímým propojením komponentů bez plošného spoje D2D a její vstupy jsou vyvedeny na dvojici terminálů na zadní stěně reprosoustavy. Výhybka a dvojice vysoce kvalitních zlacených masivních terminálů je namontována na destičku ze speciálního laminátu s uhlíkovými vlákny, který maximálně eliminuje interakci mezi namontovanými součáskami a vznik nežádoucích vibrací. Reprosoustavu lze připojit systémem bi-wire.
Model Audiovector R1 Arreté využívá patentovanou technologii FREEDOM GROUNDING®. Na desičce s teminály je další svorka, která se připojuje kabelem na zenmící kolík rozvodné sítě. Tato patentovaná technologie eliminuje zkreslení vznikající zpětným pohybem membrány na koši reproduktoru. Reprosoustava tak přináší více detailů, větší přesnost a autentičtější hudební zážitek.EXKLUZIVNÍ DÝHY A BARVY
Designéři a stylisté vybraly pro tuto sérii exkluzivní barvy a dýhy s povrchovou úpravou, která dosahuje nejlepší kvalitu a trvanlivost. Exkluzivní Italský ořech, Africké růžové dřevo a Černý jasan jsou ošetřeny vysoce kvalitním několika vrstvým matným bezbarvým lakem, který je z hlediska údržby velmi praktický. Elegantní a praktický je i vysoce kvalitní lak v matné saténově bílé barvě. Za příplatek lze objednat dýhovaný povrch s vícevrstvým lakem ve vysokém lesku nebo barevé provedení v jiném odstínu barevného vzorníku RAL.KDO JE AUDIOVECTOR
Značku Audiovector založil Ole Klifoth pod názvem F3 / LYD v roce 1979. Hlavním předmětem podnikání je design, návrh a výroba high-end reprosoustav pro domácí použití. Za celou dobu existance bylo navrženo a vyrobeno mnoho modelů reprosoustav. Více jak 80% všech prodaných párů od vzniku společnosti je neustále v provozu a jejich majitelé jsou plně spokojeni. Využívají faktu, že reproduktor umí žít právě jejich život, sdílet jejich pocity, nálady, být s nimi v malém podkrovním pokojíku, nebo v prostorném obývacím pokoji starodávné vily.

Technické parametry

Systém 2 pásmový bass-reflex
Výškový reproduktor R AMT Arreté, Air Motion Transformer,
do zadu otevřená komora SEC 
 
Basové/středobasové reproduktory 1 x 165 mm (6,5")
membrány z kompozitního sendviče
pryskyřice s karbonovými vlákny
Frekvenční pásmo 38 Hz - 53 kHz (- 6 dB)
Citlivost 87 dB
Impedance 8 Ω
Dělící frekvence 2900 Hz
Maximální příkon 200 W
Bass reflex Zadní
Terminály single-wire, + zemnění
Rozměry (š x v x h ) 196 x 370 x 290 mm
Provedení - mat White silk- hedvábně bílá
Italian valnut - italský ořech
African rosewood - africké růžové dřevo
Black stained asch - černý jasan

Máte dotazy? Napište nám ...