Audioquest Type 9 + DBS FR (stříbřené banánky) 2 x 2 m
  • Doprava zdarma

Audioquest Type 9 + DBS FR (stříbřené banánky) 2 x 2 m

Výrobce: Audioquest

Nový reproduktorový kabel TYPE 9 + DBS je v zásadě stejný jako TYPE 4 jen využívá vodiče z lepší mědi. Stále se jedná desetiletí staré uspořádání v geometrii Star-Quad, nově je však aplikována kombinace vodičů s různým průřezem z prémiové mědi Perfect-Surface Copper+ (PSC+) pro dokonalý detail a přesný bas. Navíc kabel využívá vícevrstvý systém stínění NDS na bázi uhlíku, který eliminuje zkreslení a šum. Dalším vylepšením je použití aktivní polarizace dielektrika. Výsledkem je významný posun ve zvukových kvalitách kabelu a velmi tiché bezšumové pozadí.

Délka kabelu
Na objednávku
Do měsíce
30 990 Kč
1 285,74 €
Cena za set (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Vynikající reproduktorový kabel se sytémem NDS a vodiči z mědi s dokonale hladkým povrchem PSC+

Reproduktorový kabel TYPE 9 je postaven na hvězdicové geometrii Star-Quad. Čtveřici pevných vodičů používá AudioQuest u reproduktorových kabelů úspěšně již více jak 40 let. Poprvé tuto technologii použil v roce 1980 u kabelu BC-4. O několik let později byl představen model TYPE 4, doplněný o polypropylenovou izolaci a jeho vylepšená verze se dodávala na trh od roku 1995. Dalším vývojovým stupněm byl Type 5, který se v nezměněném provedení vyrábí doposud.

Nový reproduktorový kabel TYPE 9 je v zásadě stejný jako TYPE 4 jen využívá vodiče z lepší mědi. Stále se jedná desetiletí staré uspořádání v geometrii Star-Quad, nově je však aplikována kombinace vodičů s různým průřezem z prémiové mědi Perfect-Surface Copper+ (PSC+) pro dokonalý detail a přesný bas. Navíc kabel využívá vícevrstvý systém stínění NDS na bázi uhlíku, který eliminuje zkreslení a šum. Výsledkem je významný posun ve zvukových kvalitách kabelu a velmi tiché bezšumové pozadí.

Type 9 + DBS používá AQ patentovaný systém Dielectic-Bias (DBS) se zdrojem o napětí 72 V polarizujícím diektrikum kabelu. Napětí vytváří měnič napájený tužkovou baterií ve zvláštní krabičce připevněné ke kabelu. Svit LED diody po stisku tlačítka indikuje optimání napětí baterie.

Kabel TYPE 9 je také o něco silnější než předchozí kabely řady 4. Vodiče jsou dále od sebe a interakce mezi sousedními vodiči je tak snížena o 35 %.

Konektory 1000 Series používají stříbřené pokovení masivního základu z vysoce kvalitní "fialové" mědi. Silná vrstva zlata nebo stříbra je nanášená přímo na měděný základ bez běžně používané podladové mezivrstvy, která může být příčinou ztrát a poškození zvuku. Vysoce kvalitní plášť konektoru je vyroben z patentovaného materiálu podobného keramice a jeho předností je silná odolnost proti rušení.

Model TYPE 9 je vynikající kabel přenášející plný rozsah, ale ještě lepších výsledků můžete samozřejmě dosáhnout v aplikaci Double Bi-Wire.

  • Pevné vodiče z vysoce čisté mědi Perfect-Surface Copper+ (PSC+)
  • Ultra nízké intermodulační zkreslení díky čistotě materiálu s dlouhými zrny
  • DBS systém polarizace dielektrika 
  • Směrové vodiče s více vrstvým stínícím systémem NDS na bázi uhlíku
  • Nalisované stříbřené banánky 1000 Series
  • černo - červený oplet

Technické parametry

Vodiče Pevné - měď Perfect-Surface Copper+ (PSC+)
 a Long-Grain Copper (LGC) pro pevný bas
Směrové vodiče se stínícím systémem NDS na bázi uhlíku
Průřez 2 x 15 AWG (1,62 mm2)
Geometrie Star-Quad
Dielektikum Plusové vodiče - pěnový polyetylen
Minusové vodiče - polyetylen dotovaný karbonem 
Polarizace 72 V zdroj s kontrolkou napětí baterie
Zakončení Nalisované banánky 1000 Series 
stříbřená čistá "fialová" měď

Máte dotazy? Napište nám ...