Audiolab DC Block - stříbrná
  • K vidění
    ve studiu
  • Novinka
  • Doprava zdarma

Audiolab DC Block - stříbrná

Výrobce: Audiolab

DC blok odstraní nesymetrický průběh střídavého proudu - stejnosměrnou složku která způsobuje mechanický brum toroidního transformátoru ve zdrojích AV přístrojích. Do určité míry může snížit i vysokofrekvenční rušení přicházející z napájecí sítě, které způsobuje šum ve zvuku a tak snižuje jeho kvalitu. Má špičkové zatížení až 600 VA a je vhodný pro zesilovače do výkonu stereo 2 x 150 W nebo 1 x 300W.

Barevné varianty
Skladem
3 290 Kč
136,74 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448DC síťové napájení

Jedním z běžných problémů je „stejnosměrný proud v síti“ – problém, o kterém je dobře známo, že ovlivňuje výkon audio zařízení, zejména zesilovačů. Teoreticky by elektřina ze sítě, kterou získáváme ze zásuvek v našich domovech, měla být čistě střídavá, s dokonale symetrickou sinusovkou střídavě mezi kladnou a zápornou fází. Přítomnost „asymetrické zátěže“ – nesčetné množství domácích zařízení, která využívají střídavou energii dostupnou v síťovém cyklu nerovnoměrně, od stmívačů přes kuchyňské spotřebiče až po počítačové zdroje – způsobuje, že se tvar vlny vyrovná, což má za následek přítomnost stejnosměrného napětí. na AC napájení.


Stejnosměrné napětí

Střídavé transformátory běžně používané v domácích audio zařízeních nemohou tolerovat přítomnost významných úrovní stejnosměrného napětí, aniž by byly ohroženy. Méně než 500 mV stejnosměrného proudu – typické pro průměrnou domácí dodávku elektřiny – může být dostatečné k tomu, aby toroidní transformátory typu, který se často nachází v zesilovačích, nasytily, což nepříznivě ovlivňuje zvukový výkon a může způsobit slyšitelné mechanické vibrace.

Blokováním nebo zrušením stejnosměrného napětí nacházejícího se v napájecím zdroji střídavého proudu, stejnosměrný blok Audiolab koriguje stejnosměrný offset a znovu vyrovnává sinusovou vlnu sítě (viz obrázek výše). Řešení „stejnosměrného proudu ze sítě“ však není jedinou výhodou tohoto dvoučinného zařízení – obsahuje také vysoce výkonný filtrační obvod zvukové třídy, který odstraňuje nečistoty RFI/EMI ze síťového napájení. To je účinné při snižování šumu v diferenciálním režimu (umocněného levnými spínanými napájecími zdroji používanými mnoha domácími spotřebiči) i hluku v běžném režimu (zhoršeného rušením z telefonů, sítí Wi-Fi a Bluetooth).
Přehled řešení.

Tato kombinace technologií zajišťuje, že stejnosměrný blok dělá více než jen řešení problému saturace transformátoru způsobeného stejnosměrným proudem v síti; pomáhá také uvolnit zvukový potenciál jakékoli audio komponenty, ke které je připojen. Spodní hranice šumu klesá a zvuk získává větší ostrost se sníženou zrnitostí, vylepšenou čistotou, lépe definovanými basy a „vzdušnějšími“ výškami.


Technické parametry

Typ filtru DC filtrace
Počet vývodů 1 x optimalizovaný filtr
Maximální zatížení 600 VA
Přívod

2ks napájecí kabel v příslušenství

Síťový vypínač

Rozměry (š x v x h) 113 x 59 x 140 mm
Hmotnost 0,7 kg

Máte dotazy? Napište nám ...