ARCAM A25 - černá
  • Novinka
  • Doprava zdarma

ARCAM A25 - černá

Výrobce: ARCAM

Integrovaný zesilovač ARCAM A25 je navržen ve třídě "G" 5. generace, Ta dokáže, až do cca 15 W z celkového výkonu 100 W při 8 Ω, reprodukovat v čisté třídě A. Zesilovač je vybaven D/A převodníkem ESS ES9280A PRO, oboustranným Bluetooth s aptX™Adaptive Technology, USB-C (Hi-Res až 32-bit / 384 kHz.), výstupem pro sluchátka a korekčním Phono předzesilovačem pro přenosky typu MM.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
44 990 Kč
1 947,39 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

INTEGROVANÝ ZESILOVAČ A25 - AŽ 15 W V ČISTÉ TŘÍDĚ A

Zesilovač A25 je nejvyšším modelem mezi trojicí integrovaných zesilovačů z řady RADIA. Od svých sourozenců se liší nejen decentním žlutým podsvětlením ovládacích prvků, ale především topologií výkonové části. Zesilovač je navržen ve třídě G 5. generace, která citelně zlepšuje prezentaci nejjemnějších detailů, transparentnost a celkovou přehlednost zvukové scény. Tu nejdůležitější část signálu, až do cca 15 W z celkového výkonu 100 W při 8 Ω, totiž dokáže reprodukovat v čisté třídě A.


TOPOLOGIE TŘÍDY G

U Hi-Fi zesilovačů třídy A, které bývají tradiční volbou audiofilů, narážíme na dva časté problémy. Využívaný jediný napájecí zdroj zde pracuje nepřetržitě na plný výkon, a to i v případě, že neprochází žádný signál. Třída A je skvělá pro reprodukci těch nejjemnějších detailů při nízkém výkonu, avšak v případě rychlé potřeby extrémního výkonu mívá problémy.

Třída A / B je nejběžnější třída zesilovačů. Přepíná mezi dvěma interními zesilovači, jedním pro každou polovinu křivky. Je to daleko efektivnější, jenže zde dochází často k přechodovému zkreslení. Jemné detaily, které jsou duchem hudby, se vyskytují právě při nízkém výkonu, jsou ale ztraceny právě během přepínání mezi oběma zesilovači.

Třída G je v podstatě hybridní zesilovač, který využívá třídu A speciálně pro nízkoúrovňové signály, ale v případě potřeby zapíná dodatečné napájení pro napájení vyšší části výkonové křivky. Významná část křivky se tak pohybuje ve třídě A s nezkreslenými nejjemnějšími detaily, avšak zůstává zachována rychlost, přesnost a výkon pro dokonalou prezentaci jakéhokoliv hudebního žánru.

Třida-G ta nejlepší ze všech možností.

Díky technologii zesilovače třídy Class-G společnosti Arcam přináší A25 nejlepší možný zvuk za všech okolností. A25 je bezesporu jeden z nejkomplexněji vybavených stereo zesilovačů ve své třídě. S výkonem 100 W RMS při 8 Ω dokáže naplnit dynamickým a čistým zvukem i větší místnosti a s přehledem spolupracuje s většinou reproduktorů. I náročnější milovníky kvalitního zvuku uspokojí svým dokonalým nadhledem a vyváženou prezentací napříč celým zvukovým spektrem. Přináší transparentnost a živou prezentaci dosud nedostupnou v této cenové třídě.


KONEKTIVITA - ANALOG, DIGITÁL A USB-C

Analogová sekce A25 nabízí tři RCA vstupy s linkovou úrovní signálu + 1 vstup pro gramofony s přenoskou typu MM nebo MC s vysokým výstupem. Pro případ potřeby zvýšení výkonu je možné k výstupu PRE-OUT připojit další výkonový zesilovač a pokud vyhledáváte při poslechu hudby více soukromí a chcete si užít nerušený poslech, můžete ke sluchátkovému výstupu nenápadně umístěnému na přední straně zesilovače připojit svá sluchátka s konektorem jack 3,5 mm. Univerzálnost zesilovače podtrhuje i režim PROCESOR. U libovolného analogového vstupu (kromě PHONO) totiž můžete zafixovat úroveň hlasitosti a k tomuto vstupu pak připojit AV receiver pro prostorový zvuk. A25 tak můžete snadno integrovat do kombinovaného stereo systému s vícekanálovým systémem domácího kina.

Vývojový tým čerpal z dlouholetých zkušeností a věnoval návrhu A25 obrovské úsilí. Není to tedy jen klasický analogový zesilovač. Nabízí i digitální sekci se dvěma koaxiálními vstupy, jedním optickým vstupem a nejmodernějším portem USB-C pro váš notebook, ať už se jedná o PC, MAC nebo Raspberry Pie. Díky referenčnímu DAC čipu ESS ES9280A PRO je digitální část schopná zpracovávat hudební streamy až do 32-bitů / 384 kHz (přes USB-C). Vyspělý D/A převodník s volitelnými digitálními filtry je zárukou, že vaše domácí digitální audio zařízení (CD, TV, BD nebo PC) získají zcela "nový" zvuk.

BLUETOOTH - JDE TO I BEZDRÁTOVĚ A DOVNITŘ I VEN

Dnes více než dříve si velkou část hudební sbírky ukládá mladší generace audiofilů do svých mobilních zařízení. Svou hudbu chtějí však poslouchat nejen na cestách, ale i doma a bez omezení nároků na kvalitu. Integrovaný zesilovač ARCAM A25 nabízí těmto uživatelům dokonalé řešení - Bluetooth verze 5.2 s technologií Qualcomm AptX Adaptive. Z mobilního telefonu nebo tabletu můžete bezdrátově streamovat svou hudbu do A25 ve vysokém rozlišení až 24-bitů. Díky tomu při poslechu oblíbené hudby nepřijdete o nejjemnější detaily, při zachování maximální míry pohodlí.

Vyspělou bezdrátovou technologii Bluetooth AptX Adaptive však s A25 můžete využít i v opačném směru. Má totiž integrovaný nejen přijímač signálu, ale i vysílač a zvuk dokáže přenášet i do externích audio zařízení s podporou Bluetooth. Typicky to mohou být Bluetooth aktivní reproduktory a soundbary nebo třeba Bluetooth sluchátka. Tato schopnost zvyšuje pohodlí i flexibilitu a otevírá nové dimenze využití zesilovače.


DESIGN - JEDNODUŠE COOL

ARCAM A25 přináší nejen výkon a nejnovější technologie, ale také estetiku. Svěží a moderní design s čistými liniemi a jemným žlutým podsvětlením prvků vytváří dokonalou rovnováhu mezi nápaditostí a elegancíí. Konstrukce využívá vysoce kvalitní komponety s dlouhou životností a přináší i některá netradičních řešení. Např. displej je skrytý za matným předním panelem a pokud není zesilovač v provozu, není viditelný a nenarušuje estetický dojem. Navíc ho lze vypnout i během provozu, aby nerozptyloval pozornost posluchače. Další z designových inovací je specifický zadní kovový nástavec, který nejenže skrývá konektory (např. pokud potřebujete umístit zesilovač blízko ke stěně), ale zároveň zastupuje funkci Bluetooth antény, která tak zůstává elegantně skryta.

OVLÁDÁNÍ

Komfortní obsluhu umožňuje jednoduché dálkové ovládání v designu Radia Yellow a systémové integrační a komunikační porty, které zahrnují Ethernet, USB, IR vstup a 12 V trigger spouštěcí vstup i výstup.


PŘEDNOSTI

  • - Zesílení ARCAM třídy G - brilantní muzikálnost s výkonem 2 x 100 W (8 Ω) / 165 W (4 Ω).
  • - Špičkový D/A převodník ESS ES9280A PRO.
  • - Bluetooth s aptX™Adaptive Technology – bezdrátový přijímač i vysílač - zvuk ve vysokém rozlišení s maximálním pohodlím.
  • - Výběrové komponenty a materiály – dlouhá životnost a vynikající kvalita zvuku.
  • - Poslech přes sluchátka – připojit můžete sluchátka kabelem nebo bezdrátově.
  • - Zcela nový design Radia - účelný, estetický a inovativní.
  • - Vestavěný gramofonový předzesilovač - pro přenosky typu MM nebo MC s vysokým výstupem.
  • - Digitální audio vstupy včetně USB-C - Hi-Res až 32-bit / 384 kHz.

Technické parametry

Třída zesilovače G
Výstupní výkon 8 Ω: 2 x 100 W, 20 Hz – 20 kHz, 8 Ω 
Maximální výkon 4 Ω: 2 x 165W, 20 Hz – 20 kHz, 4 Ω
DAC ES9280A PRO
Frekvenční odezva 20 Hz – 20 kHz ± 0,2 dB
Celkové harmonické zkreslení: 0,002 %, 80 % výkon, 8 Ω při 1 kHz
Poměr signál / šum  106 dB (A-wtd, ref. 50W, vstup 1V)
Bluetooth

 s adaptivní technologií aptX™

Vstup Phono: 1 x RCA, vstupní impedance 47 kΩ + 100 pF
frekvenční odezva  (ref. RIAA—20kB± křivka) 20dB
Vstup linka: citlivost 1 V
impedance 10 kΩ
odstup signál/šum 112 dB
frekvenční rozsah 20 Hz - 20 kHz, (± 0,2 dB)
Digitální vstupy:

2 x koaxiální (RCA)
1 x optický (Toslink) 
1 x USB A (datat) 

Podporované vzorkovací frekvence (kHz) Koaxiální (RCA) 192, 176,4, 96, 88,2, 48, 44,1
Optické (Toslink) 192, 176,4, 96, 88,2, 48, 44,1
USB-C 384, 352,8, 192, 176,4, 96, 88,2, 48, 44,1
Vstupy:

3 x RCA
1 x PHONO RCA
1x Service USB A
1x Trigger IN 1x IR IN

Výstupy: 1x Repro terminály
1x Pre Out RCA
1x Trigger OUT
1x sluchátkový 3,5 mm Jack
1x RJ45 Control
Sluchátkový výstup: Maximální výstupní úroveň (RMS) do 32 Ω / 3000 Ω 2,5V / 5 V
Rozsah zátěže 16 Ω – 2 kΩ
Síťové napětí: 110 - 120 V nebo 220 - 240 V (50 - 60 Hz)
Spotřeba / pohotovostní režim : 500 W / 0,5 W
Váha: 9 kg
Součást balení: Napájecí kabel, dálkový ovladač + 2 x AAA baterie,
uživatelská příručka
Rozměry (š x v x h) 431 x 83 x 344 mm

Máte dotazy? Napište nám ...