AQ Canto 5 - dub
  • Doprava zdarma

AQ Canto 5 - dub

Výrobce: AQ

Sloupvá - podlahová dvoupásmová reprosoustava s unikátní 3D ozvučnicí z ohýbaného dřeva. Reprosoustava je osazená špičkovými reproduktory, která podle zadání společnosti AQ vyrábí dánská firma SB Acoustics. Impedance 8 Ω, citlivost 87dB, jmenovité zatížení 105 W, přední bassreflex, kvalitní šroubovací Bi-Wire terminály.
Recence Audiodrom.cz

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
84 990 Kč
3 539,36 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Unikátní konstrukce ozvučnice

Unikátní konstrukci ozvučnice tvoří dvě ve 3D tvarované bukové skořepiny spojené tuhou kostrou z MDF. Skořepiny podle návrhu AQ vyrábí holešovská firma Czech Plywood - bývalý TON či Thonet, která nábytek z ohýbaného dřeva vyrábí již od roku 1891. Skořepiny vznikají ohýbáním a lepením milimetrových loupaných plátků dřeva a povrchové dýhy v parních lisech.
Ohýbanou překližku pro ozvučnici sice používá více značek, např. známá značka B & W u referenční řady 800, ale vesměs se jedná tvarovaní pouze ve dvou osách. Ohýbání skořepiny u AQ Canto ve třech osách umožnilo nejen zvýšit tuhost ozvučnice při snížené spotřebě materiálu, ale i minimum rovnoběžných stěn snižuje nežádoucí vniřní stojaté vlnění. Zaoblení vnějších stěn a hran pak eliminuje difrakce vzařovaného zvuku. Celkou tuhost dále zvyšují vniřřní příčky a spodní uzavřená komora vyplněná pískem pohlcující nežádoucí vibrace a rezonance. To přispívá k přesnějšímu a detailnějšímu zvuku i v náročných pasážích s výrazným objemem basů.
Ozvučnice je v provedení s přiznanou bukovou překližkou nebo se skořepinou dýhovanou přírodní ořechovou nebo černě mořenou jasanovou dýhou.


  • Unikátní 3D tvarovaná ozvučnice
    z ohýbaného dřeva
  • Česká technologie ohýbání dřeva Thonet -Ton
  • Zakázkové reproduktory SB Acoustics
  • Přední bassreflex
  • Audioquest kabeláž
  • Výhybka D2D
  • Kvalitní terminály Bi-wire

Audiofilní reproduktory

Středobasové reproduktory SB Acoustic mají koš z lité hliníkové slitiny a kónickou sendvičovou membránu z hliníkové slitiny potažené tenkou vrstvou bílé keramiky. Pro dosažení extrémní tuhosti a odolnosti proti parazitním rezonancím je membrána ještě vyztužena pěti paprskovitými prolisy. Cívka kmitačky je navinuta na lehkém jádru, jehož základem je skleněná tkanina. Hudba tak zní přesně a bez zkreslení i při vysoké dynamice.


Výškový reproduktor s hliníkovou základnou a textilní kalotou o průměru 25 mm (1") s hlubokým, široce otevřeným zvukovodem bez problémů přehraje i ty nejjemnější zvukové nuance. Signál mezi reproduktory rozděluje výhybka se strmostí 12 dB / oct osazená vybíranými svitkovými kondenzátory a vzduchovými cívkami. Součástky výhybky jsou spojené na pájecích bodech masivních panelů metodou D2D. Výhybku s reproduktory pak propojují kabely Audioquest bez obvyklých konektorů. Výsledkem je maximálně věrný a dynamický zvuk, který přesvědčí zábavností, bohatými hudebními detaily i skvělým vykreslením prostoru.


Technické parametry

Systém 2 pásmový bass-reflex
Středobasové reproduktory 2 x 152 mm (6") litý koš 
membrána sendvič hliník / keramika  
Výškový reproduktor 25 mm (1") textilní kalota
Jmenovitá impedance 8 Ω
Zatížení jmenovité / maximální 105 W / 180W
Citlivost (1W, 1 m) 88dB
Kmitočtový rozsah 23 Hz - 40kHz (6 dB)
Výhybka 12 dB / oct
Vnitřní objem 52 l
Bassreflex Přední
Terminály Bi-wire
Rozměry (š x v x h ) 285 x 1060 x 340 mm
Hmotnost 21 kg / kus

Máte dotazy? Napište nám ...