12.05.2016

Novinky u značky Pro-Ject představené na High End Mnichov 2016

Expozice rakouské značky ProJect na tradiční jarní výstavě audio techniky zabírala spolu s partnerskými značkami rozsáhlou výstavní plochu. Není žádným tajemstvím, že gramofony známé a ceněné prakticky po celém světě vyrábí pro tuto značku SEV Litovel. O přehlednou a informačnímy materiály dobře vybavenou expozici byl značný zájem. I přesto, že o přístroje je velký zájem a výroba jen stěží pokrývá poptávku, přichází na trh další nové a vylepšené modely.

V oblíbeném retro stylu byl představen gramofon The Clasic s dřevěnými bočnicemi a hliníkovým subšasi osazeném 9" přímým raménkem Pro-Ject 9cc s namontovanou přenoskou 2M Silver. Těžký hliníkový talíř s TPE tlumením pohání silikonovým řemínkem tichý motorek napájený z vestavěného generátoru střídavého proudu, který zajišťuje dlouhodobě stabilní otáčky. Změna otáček je manuální. Bude se dodávat ve třech barevných variantách - Růžové dřevo, Eukalypt a Vlašský ořech. Do retro stylo se převlékly i "krabičky" audio komponentů. Doporučená cena je u gramofonu 1000 E.
Novinkou jsou gramofony Primary SB s elektronickým přepínáním rychlosti MDF talířem a jednoduchým přímým raménkem s vestavěnou přenoskou Ortofon OM5e.Gramofon má vestavěný phono předzesilovač a A/D převodník s USB výstupem. Barevné provedení černý nebo bílý matný lak.

Další představenou novinkou byl gramofon s přehráváním desek ve vertikální poloze. Tento gramofon sice stál pochopitelně poněkud mimo hlavní zájem skalních audiofilů, ale i toto svým způsobem atraktivní provedení si jistě najde své zájemce. Do stejné kategorie patří Jukebox E - gramofon s vestavěným dálkou ovládaným výkonnovým zesilovačem s výstupním výkonem 2 x 25 W a Bluetooth.
Modelová řada X je rozšířena o gramofon Xperience Primary v provedení transparentní, oranžový, modrý a zelený průhledný akryl s přenoskou Ortofon 2M Silver.

Stávající modely jsou variantně osazeny S raménky s výměnnou hlavičkou a bajonetovým uzávěrem. Vystaven byl např. Debut Carbon DC S-Shape osazený sestavou přenoska / hlavička Ortofon 2M RED PnP a gramofony Extension 9 S-Shape nebo Xperience S-Shape. S raménka s výměnnou hlavičkou umožní jednoduše měnit přenosky např. podle přehrávané hudby a osobního vkusu nebo kvality přehrávaných desek. Pro S raménka vyšších tříd s SME bajonetovým uzávěrem vyrábí Ortofon kompaktní přenoskové hlavičky se snímacím systémem MC, které výměnu přenosky zjednoduší.

Novinky u značky Pro-Ject představené na High End Mnichov 2016