24.07.2017

Multiroomová technologie BluOS

Vaše hudba v hi-res kdekoliv doma. Žijte s HiFi. Technologie BluOS od firmy Bluesoud je konečnou volbou mezi multiroomovými síťovými přehrávači s vysokým rozlišení. Umožní poslouchat oblíbené skladby v každé místnosti a kvalitě blízké živému vystoupení. Komponenty systému BluOS, které jsou nabízeny pod značkami NAD a Bluesound lze libovolně kombinovat do jednoho multiroom hudebního systému.  Nabízejí tak široké možnosti pro uspokojení prakticky každé potřeby. Snadno se připojí přes WiFi k domácí síti, a instalace je otázkou okamžiku.

Jedním multiroomovým systémem, do kterého je možné zařadit až 34 komponentů BluOS, lze jednoduše ozvučit celý byt nebo dům. V obýváku tak můžete mít klasickou stereo hifi sestavu nebo domácí kino klasickými reprosoustavami, zatímco do dalších místností použijete bezdrátové reproduktory Bluesound s vestavěným BluOS síťovým přehrávačem. Přehrávání hudby přes AV nebo HiFi komponenty NAD s vestavěnou technologií BluOS nebo přes bezdrátové reproduktory lze komfortně a snadno řídit jedinou BluOS aplikací pro mobilní zařízení.
Pokud stavíte nový, nebo rekonstruujete starší dům nebo byt mohou být dobrou volbou pro ozvučení prostorů instalační komponenty NAD řady CI, které jsou kompatibilní s multiroom systémem BluOS. Tyto komponenty jsou přizpůsobené pro instalaci např. do technické místnosti a lze je doplnit různými druhy reprosoustav vestavěných do stropů nebo zdí. Samozřejmě je lze libovolně kombinovat i s BluOS hifi komponenty NAD nebo bezdrátovými BluOS reproduktory Bluesound. Fantazii se meze nekladou.
V hudebním systému BluOS můžete přehrávat hudbu z internetových služeb Tidal, Spotify, Deezer a dalších. Můžete i bezplatně poslouchat program tisíce internetových rádií z domova i celého světa nebo si vychutnat svoji kolekci hudby ze síťového úložiště NAS. Dále je možné ke komponentům připojit např. TV a tak poslouchat zvuk ve vyšší kvalitě. K dispozici je i technologie Bluetooth umožňující přímé přehrávání z chytrých telefonů a tabletů. Podstatnou novinkou je možnost přehrávání skladeb ve formátu MQA (Master Quality Authenticated), který do vašeho domova přinese kvalitu studiového masteru. Hudba ve formátu MQA je dostupná na službě Tidal HiFi, fonotéka v tomto formátu se zde neustále rozšiřuje.
Pomocí aplikace BluOS pro mobilní zařízení, která je dostupná pro iOS a Android a to i v českém jazyce můžete snadno ovládat komponenty Bluesound a NAD označené logem BluOS. Ovládání celého multiroom systému je tak komfortní a pro každého velmi jednoduché a intuitivní. K dispozici je i anglická verze této aplikace pro Windows, Mac nebo čtečky knih Kindle Fire. Pokud máte v domě nebo bytě více BluOS přehrávačů, lze je sdružovat do skupin, které hrají stejnou hudbu nebo je nechat samostatně a hrát na každém z nich jinou skladbu. K dispozici máte také speciální komfortní funkci, kterou je Follow Me. Ráno si pustíte hudbu na přehrávači BluOS v ložnici a když vstanete a jdete snídat, umožní vám bez přerušení přenést přehrávání skladeb z ložnice na přehrávač v kuchyni.

Multiroomová technologie BluOS