11.05.2016

Marantz se vrací k řadě MusicLink

Původní série mini přístrojů se šířkou předního panelu 25 cm Marantz Music Link, byla představena v roce 1990. Byla navržena s konkrétním cílem - dosáhnout maximální zvukovou kvalitu i v kompaktních mini rozměrech  vysoce precizně provedených a zároveň esteticky dokonalých skříněk. Ty u všech přístrojů tvořily nemagnetické hliníkové odlitky a poměděné šasi. Řada zahrnovala řídící předzesilovač SC-22, phono předzesilovač PH-22, CD přehrávač CD-23 a dva modely výkonnových monobloků: MA-22 50 W/ 8Ω ve třídě AB, a MA-24 30 W/ 8Ω ve třídě A. Podle pozitivních reakcí audiofilů na celém světě, dosáhla tato řada přístrojů svého cíle.

Na úspěchy této řady se snaží navázat nová série přístrojů řady Music Link. Prvním přístrojem z této nové řady byl HD-DAC1. Prémiový zesilovač pro sluchátka s s HD USB převodníkem. Přístroj kompaktních rozměrů se stejným rozměrovým modulem 25 cm, který měli přístroje původní modelové řady. Vyznačuje se precizně provedenou skříňkou v retro stylu s typickým Marantz "okem" na masivním hliníkovém předním panelu a bočnicemi v imitaci dřeva. Pro zesílení zvukového signálu využívá obvody s proudovou zpětnou vazbou z Premiové Série 11.
Následoval kompaktní stereofonní zesilovač HD-AMP1. Prémiový integrovaný zesilovač s výstupním výkonem 2x70W/4Ω ve třídě D. Má prakticky identický design jako předchozí přístroj, ale jeho skříňka je o 5 cm širší a 8 cm hlubší. Disponuje analogovými i všemi běžnými digitálními vstupy. Převod digitálních signálů zajišťuje audiofilský D/A převodník Sabre 384kHz/32 bit s firemním filtračním systémem MMDF (Marantz Musical Digital Filtering) nabízející dva zvukové profily volitelné podle chuti posluchače. Zesílení zvukového signálu zajišťují prémiové moduly HDAM-SA2. Stejné moduly zesilují i signál pro sluchátka.
Zatím poslední přístroj z této řady je CD přehrávač HD-CD1. Designově a rozměry je přizpůsobený zesilovači HD-AMP1. Převod signálu zajišťuje vysoce kvalitní čtyřiadvaceti bitový / 192 kHz D/A převodník CS4398. Zesílení signálu je opět svěřeno firemním modulům HDAM-SA2. Výstupní signál v digitální podobě je možné odebírat na optickém nebo koaxiálním výstupu. Analogový signál je k dispozici nejen na klasických výstupech s RCA- Cinch konektory, ale i na regulovatelném sluchátkovém výstupu s volitelnou impedancí osazeným konektorem Jack.
 První dva přístroje jsou u nás již dostupné, CD přehrávač přijde v dohledné době a jeho předpokládaná cena na našem trhu bude 16 000 Kč.

Marantz se vrací k řadě MusicLink