21.08.2014

Evropské ocenění EISA 2014


Evropské ocenění EISA 2014/2015

Tradiční vyhlášení nejlepších výrobků evropské asociace EISA, která sčítá přes 50 členů odborných evropských časopisů a webzinů spotřební elektroniky z 20 zemí Evropy, přineslo prestižní ocenění několika přístrojům, které najdete v naší nabídce.


Image 1
V kategorii Nejlepší Evropské HIGH END AUDIO 2014-2015 byla korunována Anglická KEF Reference 5. Majestátní reprosoustava Reference 5 je absolutní novinkou na trhu a nejvyšším modelem legendární série právem pojmenované jako Reference. Moderní design kabinetu skrývá velmi složitou strukturu ozvučnice a oddělené komory pro každý jeden měnič. „Pětka“ je osazena novou generaci sofistikovaného koncentrického Uni-Q měniče a čtyřmi basovými měniči s robustním šasi a silným pohonem. Během čtyřletého vývoje nové Reference tým inženýrů KEF dokonale vyladil reprodukci s použitím nejnovějších poznatků a moderních technologií.
V kategorii nejlepší nástěnná reprosoustava byla vyhlášena Dali Rubicon LCR. Reprosoustava výjimečné konstrukce univerzálně použitelná pro stereo i domácí kino jako přední i efektové kanály. Plochá skříňka s hloubkou 14 cm je osazena středobasovým reproduktorem průměru 16,5cm a hybridním výškovým modulem. Ten je pro optimální vyzařování výšek při vodorovném nebo svislém umístění otočný o 90°. Úchyty na zadní straně a speciální vyústění basreflexového výdechu umožňují jednoduchou montáž na zeď. 
Image 2
 
Image 3
V kategorii analogový zdroj signálu dostal nejlepší hodnocení gramofon Pro-Ject Xtension 9 vyráběný ve spolupráci s rakouským partnerem v SEV Litovel. Firma v něm zúročila své 20ti-leté zkušenosti. Základní chasis ze silné pevné antirezonanční MDF desky, je vybaveno magneticky "odpruženými" nožičkami, takže v podstatě levituje ve vzduchu. Sendvičový těžký talíř ze speciální slitiny kovů a elastomeru uložený v obráceném magnetickém  keramickém ložisku, které zajišťuje jeho přesný, tichý a perfektně rovnoměrný chod. Osvědčený řemínkový pohon s asynchronním motorem a generátorem střídavého napětí s přesnou frekvencí. Nové raménko Pro-Ject 9cc Evolution z uhlíkových vláken s magnetickým antiskatingem osazené přenoskou Ortofon MC Quintet Black.

Evropské ocenění EISA 2014