01.06.2016

Audiovector na HE Mnichov 2016

Expozice dánské značky Audiovector obsadila výstavní salónek na druhé galerii čtvrté haly. Prezentován byl téměř kompletní sortiment vyráběných reprosoustav od vlajkové lodi R11 Arreté, přes reprosoustavy řady SR6 a SR3. Předváděli se i nové sloupové a regálové reprosoustavy řady QR. Zvuk a patřičný výkon poskytovali reprosoustavám komponenty audifilní značky Gryphon.

Nová řada QR navazuje na řadu X3, a stejně jako ona se vyrábí v černém a bílém provedení ve vysokém lesku. Obsahuje sloupový model QR3 a regálovou reprosoustavu QR1. Oba modely mají ozvučnici se zaoblenými hranami a nové reproduktory. V případě sloupového modelu se jedná o dvouapůlpásmovou reprosoustavu s bass reflexem Q-port, regálový model má bass reflex přední-štěrbinový.

Sloupový i regálový model používají shodné nové reproduktory. Design i barevné provedení je navrženo tak, že se hodí do moderního domácího interiéru. Udávaný frekvenční rozsah sahá od 30 Hz do 45 kHz, resp. od 45 Hz v případě QR1. Pro příjemný, dynamický, plný a detailní zvuk jsou oba modely vhodné pro všechny typy hudby. Reprosoustavy jsou osazeny novým výškovým reproduktorem Gold Leaf Air Motion, navazující na úspěšný výškový reproduktor Avantgarde s principem Air Motion Transformer navržený pro modely Signature. Tento reproduktor je schopný přenášet široké frekvenční pásmo od 2900 Hz do více než 50 kHz. Základnu reproduktoru tvoří přesně opracovaná deska z jednodo kusu kvalitního leteckého hliníku.

Povrchová úprava je provedena kartáčovaným eloxem ve krásné wolframově šedé barvě.Před výškovým systém je zlatistá síťka, která tvoří nejen jeho mechanickou ochranu, ale zároveň rozptyluje zvuk a funguje také jako s-stop filtr. Použití síťky bylo inspirováno POP filtrem před mikrofonem používaném v profesionálních nahrávacích studiích.
Závěs membrány u nových středobasových reproduktorů umožní membráně pracovat jako perfektní píst v rozsahu několika oktáv frekvenčního pásma prakticky bez zkreslení. Nová je i konstrukce membrán, která vznikla na základě zkušeností z akusticky inertními membránami reproduktorů série SR a R. Membránu tvoří trojvrstvý sendvič leteckého hliníku s měkkým tlumícím materiálem uprostřed. Sendvičovou konstrukcí tak vznikla zvukově zatlumená membrána s velice nízkým zkreslením a přesným pohybem v celém pracovním rozsahu.

Audiovector na HE Mnichov 2016