NAD C 368 + MDC BluOS 2i
  • Doprava zdarma

NAD C 368 + MDC BluOS 2i

Výrobce: NAD

Zvýhodněný set integrovaného stereo zesilovače s trvalým výstupním výkonem 2 x 80W, s MM vstupem pro gramofon, podporou aptX a MDC BluOS 2i modulu, který umožňuje plně využívat streamovací funkce v systému BluOS.

Barevné varianty
Skladem
49 780 Kč
2 155,16 €
Cena za sestavu (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Vše pro Dobrý Zvuk

Značka NAD je známá svým zaměřením na vytvoření přístroje s vynikajícím zvukem ve své kategorii. Od použití obvodů s nízkým šumem a zkreslením přes přesnou regulaci hlasitosti, která zajistí shodnou hlasitost kanálů po optimální vstupní a výstupní impedance. Kromě dvou párů vstupů pro digitální zdroje signálu - optika/koaxiál a bezdrátového oboustranného rozhraní Bluetooth je tento zesilovač opět vybaven vstupem pro gramofon s MM přenoskou. Phono vstup má přesnou RIAA korekci, velkou přebuditelnost a extrémně nízký vlastní šum. Infrazvukový hluk vznikající při přehrávání desek potlačuje subsonický filtr, který neovlivňuje reprodukci basů. Dva analogové linkové vstupy mají optimální vstupní impedanci a tak bez problémů zvládají všechny zdroje signálu. Aby se zabránilo degradaci zvuku způsobené nevhodným zatížením výstupu zdroje jsou vybaveny lineárním vstupním zesilovačem s ultra nízkým šumem. Zesilovač má i samostatný zesilovač pro sluchátka s nízkou výstupní impedancí a schopností dodat i dostatečně vysoké výstupní napětí pro profesionální studiová sluchátka s vysokou impedancí. Linkové výstupy z předzesilovače s nízkou impedanci a možností připojit subwoofer rozšiřují možnosti použití tohoto zesilovače.

Moduly MDC (Modular Design Construction) - exkluzivní možnost rozšíření základních funcí produktů NAD umožňuje přizpůsobit zesilovač současným nebo budoucím potřebám. K dispozici jsou dva sloty pro MDC moduly. Zesilovač je tak možné rozšířit např. o modul pro přepínání HDMI vstupů s podporou 4K, další digitání nebo analogové vstupy včetně Phono. K dispozici je i modul pro nejmodernější bezdrátový systém pro správu hudebních knihoven BluOS vyvinutý u Bluesound. Systém se připojí k domácí síti a pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo počítače umožňuje spravovat domácí hudební knihovnu nebo streamování hudby ve vysoké kvalitě.


Účinný zesilovač

V posledních letech přešel NAD od kovenčních lineárních napájecích zdrojů a výkonových stupňů třídy AB, které plýtvají energií k důmyslným spínaným napájecím zdrojům a výkonovým stupňům v digitální třídě D. Tyto nové konstrukce jsou velmi lineární v širokém pásmu a poskytují neměnný výkon do všech reproduktorových zátěží. Oproti starším modelům je tak docílen znatelný pokrok.
Kromě toho je použitý napájecí zdroj s trvalým výkonem 200 W schopen krátkodobě dodat výkon přes 600W pro pokrytí krátkodobých hudebních špiček. Může pracovat s jakýmkoliv síťovým napětím od 100 do 240 V, a poskytnout potřebný čistý stejnosměrný proud do různých obvodů C368. Napájecí obvod poskytuje i téměř dokonalou regulaci napětí v širokém provozním rozsahu, stabilní a čisté napájení všech obvodů zesilovače.
Výkonová část zesilovače C368 používá upravenou verzi osvědčeného koncového stupně Hypex UCD. Ten dodává vysoký výkon s téměř neměřitelným zkreslením a šumem v celém slyšitelném rozsahu. Každý detail tohoto zapojení byl pečlivě navržen a dokonale proveden tak, aby byl schopen reprodukoval i nejjemnější zvukové detaily.


Streamovací vestavný modul

Nový vylepšený vestavný modul kompatibilní s přístroji NAD C 368, C 388, C 390DD, M32 nebo M12. MDC modul BluOS 2i přináší veškerou hudbu, kterou si dokážete představit. Umožní využít různé streamingové služby nebo se připojit k domácímu úložišti. Využívá nový výkonnější procesor ARM a ovládání pomocí uživatelsky přívětivou aplikací. MDC BluOS 2i přidává do vašeho systému NAD jeden z nejmodernějších systémů pro stahování hudby. Prostřednictvím technologie BluOSu se lze snadno připojit k jiným zařízením podporujícím systém BluOS v celém domě. Výhodou vestavného modulu je, že nejsou potřeba žádné další propojovací vodiče nebo napájecí zdroj. Ethernet i Wi-Fi pracují v asynchronním režimu pro nejmenší jitter a umožňují připojení k hudbě uložené kdekoli v místní síti nebo streamované přímo z Internetu z populárních hudebních služeb jako Spotify Connect, Tidal a Tuneln. Pomocí USB A portu lze přehrávat hudbu z jednotky USB nebo pevného disku. Technologie Bluetooth s aptX umožňuje bezdrátový přenos hudby ve vysoké kvalitě z mobilního zařízení.
Pro ovládání a řízení přehrávání hudby potřebuje kromě zapojení do místní sítě potřebuje systém BluOS i mobilní zařízení s OS Android nebo iOS s nainstalovanou aplikací (NAD nabízí iOS a Android Apps zdarma i v české verzi). Ovládat lze nejen běžné funkce jako přehrávání, pauza nebo přeskakování, BluOS také přináší přístup k oblíbené hudbě uložené v domácím úložišti nebo u služeb jako je iTunes. Hudbu lze sdílet ve všech formátech včetně FLAC, ALAC, WAV a MQA až do rozlišení 24bitů/192 kHz včetně podpory Gapless. Playlisty lze vytvářet a spravovat přímo v aplikaci BluOS. Modul MDC BluOS 2i je plně kompatibilní s přehrávači Bluesound High-Res Wireless Multi-Room pro integraci do celého domácího systému. Obsahuje externí modul WiFi modul - dongle pro optimální příjem signálu
Přiřazením doplňku BluOS Voice Skill k aplikaci Amazon Alexa lze jednoduchými hlasovými příkazy (v angličtině) ovládat hudební knihovny a streamovací služby. Pomocí zařízení Amazon Echo můžete požádat Alexu, aby hrála populární písničky z Tidalu, uložila je do seznamu oblíbených skladeb, upravila hlasitost v různých místnostech nebo zjistila, co hraje v kuchyni. Stačí stáhnout aplikaci Amazon Alexa a aktivovat příslušné možnosti.


Technické parametry NAD C 368

Výstupní výkon (stereo) 80 W / kanál
(4 Ω, 8Ω /20 Hz – 20 kHz)
Výstupní výkon
můstkové zapojení
160 W / 8Ω (THD 0,03%)
Dynamický výkon IHF 250 W / 2Ω
200 W / 4Ω
120 W / 8Ω
Zkreslení THD 0.03% (20 Hz - 20 kHz)
(250 mW - 80 W / 4, 8Ω )
Odstup signálu od šumu 98dB (IHF, filtr A, 500mV in., 1W /8Ω )
Činitel tlumení 300 (8 Ω, 20 Hz - 6,5 kHz)
Max. výstupní proud > 20 A (1Ω, 1 ms)
Frekvenční rozsah 20 Hz - 20 kHz (±0.3 dB)
Separace kanálů >75 dB / 1kHz
> 70 dB / 10 kHz
Tónové korekce basy ± 7 dB / 60 Hz
výšky ± 7 dB / 20 kHz
Vstupní citlivost 200 mV / linka
3 mV / phono
Vzorkovací frekvence 192 kHz / 24 bit
Vstupy Bluetooth
2 x digitální optický audio
2 x digitální koaxiální audio
2 x analogová linka
1 x phono
1 x IR
1 x trigger 12 V
1 x RS - 232
Výstupy 2 x repro
1 x sluchátka
1 x linka/subwoofer
1 x IR
1 x trigger 12 V
Rozšiřitelnost 2 x MDC modul
Příkon st.by 0,5 W
Rozměry (š x v x h) 435 x 95 x 390 mm
Hmotnost 7,8 kg
Provedení černá


Technické parametry NAD MDC BluOS 2i modul

Operační systém BluOS
Podporované formáty MP3, AAC, WMA, WMA-L, OGG, FLAC,
ALAC, WAV, MQA, AIFF
Vzorkovací frekvence 32 - 192 kHz
Vzorkování 16 - 24 bitů
DAC 32 bitů /192 kHz
Processor ARM® Cortex™ -A9, 1 GHz
Odstup s/š 110 dB
Zkreslení THD+N 0,005%
Podpora hudebních služeb Spotify, Tidal, Tuneln
Integrovaná podpora AirPlay 2 (po upgrade sw 01.19)
Apple WAC
Integrované hlasové ovládání Amazon Alexa Skills (po upgrade sw)
Integrovaná podpora řídících systémů Crestron, Control 4, RTI, ELAN, URC, Push, Lutron, iPort
Vstupy LAN Ethernet RJ45, GigE
WiFi 2,4 / 5 GHz
Bluetooth aptX
USB A
Síťová komunikace WiFi 802.11ac (2,4 / 5 GHz)
Ethernet 10/100Mbs
Příslušenství USB Wi-Fi modul (dongle)
BT anténa
Prodlužovací kabel pro dongle
Montážní šroubky 
Ovládací aplikace v češtině pro iOS, Android
Produktový list NAD C 368

Uživatelský manuál NAD C 368

Produktový list MDC BluOS 2i

Uživatelský manuál MDC BluOS 2i

Máte dotazy? Napište nám ...