Creek Evolution 100A - černá
  • Doprava zdarma

Creek Evolution 100A - černá

Výrobce: CREEK

Stereofonní zesilovač s výstupním výkonem 2x170W / 4Ω. Výstupy pro dva páry reprosoustav A, B, A + B.  4 linkové nesymetrické vstupy RCA + 1 volitelný - symetrický XLR/ nesymetrický RCA. První vstup lze doplnit vestavným modulem předzesilovače pro MM nebo MC přenosku. Pátý vstup s možností osadit modulem tuneru FM/RDS, nebo modulem digitálního vstupu DAC/BT. Velký vypínatelný OLED displej.

Barevné varianty
Nedostupné
44 990 Kč
1 819,00 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Zesilovač z nové generace přístrojů EVOLUTION. Stejně jako ostatní přístroje se vyznačuje robustní skříňkou s nízkým profilem - 60 mm. Masivní gravírovaný přední panel v černém nebo stříbrném karáčovaném eloxu. Symetricky uspořádané přepínače vstupů a regulátoru hlasitosti s masivními knoflíky a podsvětlená tlačítka kolem černobílého OLED displeje dodávají přístroji elegantní vzhled. Tato nová generace přístrojů je první, kterou firma Creek osadila OLED displejem (Organic Light Emitting Diode). Bílé znaky na černém displeji poskytují vyšší přehlednost a rozlišení než obvykle používané displeje, a k dispozici je i široká škála speciálních grafických symbolů. Jas displeje lze měnit nebo zcela vypnout.
Proti menšímu bráškovi EVOLUTION 50A se výrazně zvýšil výkon, a to díky důmyslné konstrukci koncových stupňů. Je vybaven dvěma páry výstupů pro reproduktory s vysoce kvalitními terminály a možností jejich přepínání i z dálkového ovladače. Volitelné doplňky zahrnují instalaci předzesilovače pro gramofon, a možnost instalace modulu AMBIT - AM/FM RDS tuneru nebo modulu Ruby - DAC / Bluetooth / FM do rozšiřovacího slotu na zadním panelu.

Srdcem každého dobrého zesilovače je dobrý zdroj napájení. V zesilovači Creek EVOLUTION 100A je použit masivní nízkoprofilový toroidní transformátor o výkonu 360 W s oddělenými vinutími pro výkonnovou a předzesilovací sekci, digitální a ovládací obvody. Sada paralelně zapojených filtračních kondenzátorů tvoří vysoce kvalitní fitrační kondenzátor s nízkou indukčností a velmi nízkou vnitřní impedancí. Sada kondenzátorů zajistí nejen perfektní fitraci napájecího napětí, ale i rychlý a kvalitní zdroj energie pro výkonnové špičky. Proto i takový relativně malý zesilovač produkuje silný a velmi přesný zvuk.
Koncové zesilovače vyvinuté speciálně pro 100A pracují ve třídy G. Každý kanál je osazen čtveřicí výkonnových komplementárních darlingtonových tranzistorů Sanken STD03 s dovoleným zatížením 160 W a integrovanou teplotní kompenzací. Jsou to stejné tranzistory, které používá slabší zesilovač EVOLUTION 50A, ale v polovičním počtu. Koncové stupně mají vemi nízkou výstupní impedanci a schopnost dodat vysoký výstupní proud. Obvody 100A mají vyšší napěťový zisk, a spolu s koncovými stupni dosahují velmi vysoký zisk v otevřené smyčce a mimořádně nízké zkreslení bez ztráty stability. Tyto parametry zajistí rychlé a přesné ovládání pohybu kmitaček reproduktorů.
U běžných zvukových signálů pracuje zesilovač statisticky pouze s 1/4 výstupního výkonu. Velká část energie u zesilovače pracujícího ve třídě AB je tak rozptýlena jako teplo. To je u zesilovače s výkonem 25 Wattů mnohem nižší než u zesilovače s výkonem 100 Wattů. Pro snížení tepelných ztrát a zachování malých rozměrů, pracují koncové zesilovače v zajímavé třídě G. To umožnilo dosáhnout většího výstupního výkonu při zachování malých rozměrů zesilovače EVOLUTION 50A. U zesilovače EVOLUTION 100A pracují výstupní obvody do výkonu 25 W/ 8 Ω s nižším napětím, a pokud je potřeba dodat vyšší výkon než 25 W, zesilovač se automaticky přepne na vyšší sekundární napětí a zesilovač je pak schopen dodat více jak 100W /8 Ω.

Technické parametry

Výstupní výkon na kanál ( RMS) > 110 W / 8 Ω
> 170 W / 4 Ω 
Trvalé proudové zatížení > 8,5 A sinusový signál
Maximální špičkový výstupní proud > 26 A
Výstupní impedance < 0,05 Ω / 20 Hz - 20 kHz
Zkreslení < 0,002 % (20 Hz - 20 kHz)
Odstup signálu od šumu > 102 dB
Frekvenční rozsah 10 Hz - 100 kHz ± 2 dB
Vstupní citlivost 810 mV linka
Zesílení 33,3 dB ( 48 x)
Přeslechy  - 80 dB / 1 kHz
Výstupní DC ofset < ± 10 mV
Rychlost přeběhu (slew rate) > 30 V / us
Vstupy (předzesilovač) 5 x RCA nesymetrický
1 x XLR symetrický
Vstupy koncový stupeň Volitelný na vstup 3 (RCA) a 4 (XLR)
Výstupy 2 x Reproduktory
1 x Výstup pro sluchátka (<50Ω)
Příkon klidový / maximální < 20 W / 500 W
Hmotnost 9 kg
Rozměry ( š x v x h) 430 x 60 x 280 mm
Provedení černé, stříbrné

Máte dotazy? Napište nám ...